Czy mammografia i cytologia znajdzie się w katalogu obowiązkowych badań okresowych pracownic?

Wykonywanie przez pracownice badań cytologicznych oraz badania mammograficznego będzie obowiązkowe w ramach badań okresowych. Takie rozwiązanie przewiduje nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy Kodeks pracy. Proponowane zmiany mają związek z profilaktyką nowotworową, gdyż nadal Polska ma jeden z najwyższych wskaźników umieralności na choroby nowotworowe. Zgodnie z propozycjami kobiety w wieku 25 – 59 lat wykonując badania okresowe w pracy będą miały obowiązek poddać się badaniu cytologicznemu. Jest to badanie mające wykryć raka szyjki macicy. Natomiast pracownice w wieku 50 – 69 lat będą musiały odbyć badanie mammograficzne w ramach badań okresowych. Dzięki temu badaniu można wykryć raka piersi. Badania te będą finansowane ze środków publicznych Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Źródło: abc.com.pl

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.