100 tys. dotacji dla rolników z własną firmą

100 tys. zł czeka na każdego z tych rolników, którzy chcą zarabiać także na nierolniczej działalności gospodarczej. Niestety, choć nabór wniosków rozpoczął się pod koniec sierpnia, pieniądze są już dostępne tylko w ośmiu województwach. W pozostałych przyjmowanie wniosków kończyło się najczęściej po pierwszym dniu. Pomoc na działalność nierolniczą przyznawana jest w formie refundacji, co oznacza, że konieczne jest wyłożenie własnych środków. Dla wielu rolników, szczególnie z mniej zamożnych rejonów, może to być przeszkodą nie do przejścia. Z myślą o nich ARiMR wprowadziła w tym roku możliwość skorzystania z zaliczek, które wynoszą do 50% przyznanej kwoty dla umów podpisanych w tym i ubiegłym roku oraz 20% w przypadku umów podpisanych po 2010 roku. Unijne wsparcie nie może przekroczyć 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych, do których zaliczają się m.in. wydatki na: przebudowę lub remont budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, zakup maszyn, narzędzi i wyposażenia oraz zakup środków transportu, z wyłączeniem samochodów osobowych przeznaczonych do przewozu mniej niż 8 osób.

 

Źródło: egospodarka.pl

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Niższe składki ZUS dla przedsiębiorców z niskimi dochodami od 01-01-2019
2018-09-07   Z nowych regulacji skorzystają od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy, których przychody w 2018 r. nie...
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Założyciele Wellton
Małgorzata Mazur

Prezes spółki. Magister filologi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwent Akademii Ekonomicznej w zakresie rachunkowości i finansów. Posiada certyfikat Ministerstwa Finansów nr 27520/01. Przed założeniem własnej firmy przeszła przez wszystkie szczeble kariery w dużych firmach i koncernach. Działając kilka lat na rynku stworzyła ze wspólnikiem firmę, gdzie może realizować swoją pasję- stworzenie nowoczesnego, prężnego biura rachunkowego, gdzie panuje przyjacielska atmosfera, a każdy z pracowników, realizując własne ambicje, wspólnie buduje nową jakość. Jako była tancerka, chętnie ćwiczy. Jej ulubione zajęcia to body pump oraz cycling. Realizuje też swoje pasje tworzenia we własnym ogrodzie.

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.