Gadżet trzeba rozliczyć inaczej niż czasopismo

Firmy sprzedające czasopisma z załączonymi do nich przedmiotami nie mają podstaw do rozciągania regulacji odnoszących się do tych wydawnictw na inne załączone do nich towary jedynie z tytułu ich łącznej sprzedaży. Co do zasady sprzedaż obejmuje wówczas dwa odrębne towary, opodatkowane VAT na zasadach określonych dla ich przedmiotu. Inne zasady dotyczą zarówno stawki, jak i momentu powstania obowiązku podatkowego. Tylko jeśli istnieje między towarami trwały związek, można stosować stawkę 7%.

 

Źródło: Rzeczpospolita

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.