Kompleksowość usług doradcy podatkowego

Zawód doradcy podatkowego jest profesją interdyscyplinarną, łączącą w sobie elementy prawa i szeroko rozumianej ekonomii. Dzięki temu, firma klienta kancelarii podatkowej podlega kompleksowej ochronie.

 

W rozmowie z potencjalnym klientem biura warto zaznaczyć, że oddając sprawy swojej firmy w ręce doradcy podatkowego, zyskuje ochronę - nie tylko w zakresie spraw podatkowych, obsługi księgowej, rozliczania należności publicznoprawnych, ale także spraw kadrowo-płacowych, przy zawieraniu umów z kontrahentami oraz w zakresie analiz finansowych - realizowanych i planowanych - przedsięwzięć. Poczucie bezpieczeństwa gwarantuje klientowi reprezentowanie go w sprawach prowadzonych przed organami podatkowymi i skarbowymi, a także przed sądami administracyjnymi. Niektóre biura podatkowe oferują także usługi z zakresu doradztwa związanego z pomocą publiczną dla przedsiębiorców i funduszami unijnymi. Większość kancelarii podatkowych stale współpracuje z przedstawicielami pokrewnych profesji - z biegłymi rewidentami, notariuszami, adwokatami i radcami prawnymi. W rządowym projekcie nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym przewidziana jest możliwość tworzenia spółek multidyscyplinarnych, co zwiększy atrakcyjność oferty kierowanej do przedsiębiorców.

 

Kompleksowość usług doradcy podatkowego nie wyklucza specjalizacji w określonej dziedzinie. Kancelaria może mieć w swojej ofercie szeroki wachlarz usług, akcentując jednocześnie fakt, iż specjalizuje się w wykonywaniu pewnych czynności (np. reprezentacja przed sądami administracyjnymi) lub obsłudze określonych podmiotów (np. firm budowlanych, aptek).

 

Dzisiejsza sytuacja na rynku oraz rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że oferta kancelarii musi być kompleksowa i elastyczna, tzn. dopasowana do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców. Z drugiej strony, konkurencja wymusza akcentowanie elementów odróżniających (jak np. specjalizacja) oraz korzyści, jakie odniesie klient wybierając usługi tej, a nie innej kancelarii.

 

Źródło: abc.com.pl

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Niższe składki ZUS dla przedsiębiorców z niskimi dochodami od 01-01-2019
2018-09-07   Z nowych regulacji skorzystają od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy, których przychody w 2018 r. nie...
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Założyciele Wellton
Małgorzata Mazur

Prezes spółki. Magister filologi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwent Akademii Ekonomicznej w zakresie rachunkowości i finansów. Posiada certyfikat Ministerstwa Finansów nr 27520/01. Przed założeniem własnej firmy przeszła przez wszystkie szczeble kariery w dużych firmach i koncernach. Działając kilka lat na rynku stworzyła ze wspólnikiem firmę, gdzie może realizować swoją pasję- stworzenie nowoczesnego, prężnego biura rachunkowego, gdzie panuje przyjacielska atmosfera, a każdy z pracowników, realizując własne ambicje, wspólnie buduje nową jakość. Jako była tancerka, chętnie ćwiczy. Jej ulubione zajęcia to body pump oraz cycling. Realizuje też swoje pasje tworzenia we własnym ogrodzie.

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.