Kontrola skarbowa uzyska więcej danych o podatnikach

Zaczęły obowiązywać nowe przepisy o kontroli skarbowej, które poszerzają uprawnienia fiskusa do pozyskiwania i gromadzenia danych o podatnikach.

 

30 lipca weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2010r. o zmianie ustawy o kontroli skarbowej. Znowelizowane przepisy dają prawo urzędom kontroli skarbowej do występowania o poufne dane m.in. do banków, przedsiębiorstw maklerskich, SKOK-ów, zakładów ubezpieczeń społecznych czy towarzystw funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Organ kontroli będzie mógł wystąpić o takie dane, jeżeli tylko uzna, że posiadacz rachunku posługuje się nim w celu prowadzenia niezgłoszonej do opodatkowania działalności gospodarczej.

 

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.