Nowa ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

14 czerwca 2010 r. weszła w życie nowa ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, która pozwoli na przekazywanie danych o dłużnikach do biur informacji gospodarczej większej niż dotychczas liczbie przedsiębiorców.

 

W nowej ustawie określono również wysokość kwot zadłużenia, których przekroczenie umożliwia zgłoszenie dłużnika do biura informacji gospodarczej. W stosunku do dłużników będących jednocześnie konsumentem łączna kwota wymagalnych zobowiązań wobec wierzyciela musi wynieść co najmniej 200 zł, jeżeli są one wymagalne co najmniej 60 dni. W stosunkudo dłużników niebędących konsumentami kwotę tę określono na poziomie 500 zł i tu również zastrzeżono, że zobowiązania te muszą być wymagalne co najmniej od 60 dni.

 

 Żródło: egospodarka.pl

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.