Pracodawcy dostaną mniej pieniędzy na zatrudnienie bezrobotnego

Od 1 września br. firmy otrzymają o 800 zł mniej gdy zatrudnią bezrobotnego.

 

Ta niekorzystna zmiana wynika z niższych maksymalnych kwot dotacji na biznes dla bezrobotnych i refundacji dla firm za ich zatrudnianie. Kwoty te są bowiem wyliczane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia dla celów emerytalnych, określonego w art. 20 pkt 2 ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Ogłasza je co kwartał prezes GUS. Nowa wysokość przeciętnego wynagrodzenia obowiązuje od pierwszego dnia następnego miesiąca po jego ogłoszeniu. W II kwartale 2010 r. wyniosło ono 3197,85 zł. W związku z tym ta kwota będzie od 1 września podstawą obliczenia wysokości wsparcia udzielanego firmom i bezrobotnym. Jest ona niższa od poprzedniej podstawy, która wyniosła 3316,38 zł.

 

Firma zatrudniająca bezrobotnego na podstawie umowy zawartej na początku września otrzyma maksymalnie 19,1 tys. zł (3197,85 zł x 6). Jest to o 800 zł mniej niż obecnie (19,9 tys. zł).

 

Źródło: Gazeta Prawna

 

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.