Pracodawcy dostaną mniej pieniędzy na zatrudnienie bezrobotnego

Od 1 września br. firmy otrzymają o 800 zł mniej gdy zatrudnią bezrobotnego.

 

Ta niekorzystna zmiana wynika z niższych maksymalnych kwot dotacji na biznes dla bezrobotnych i refundacji dla firm za ich zatrudnianie. Kwoty te są bowiem wyliczane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia dla celów emerytalnych, określonego w art. 20 pkt 2 ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Ogłasza je co kwartał prezes GUS. Nowa wysokość przeciętnego wynagrodzenia obowiązuje od pierwszego dnia następnego miesiąca po jego ogłoszeniu. W II kwartale 2010 r. wyniosło ono 3197,85 zł. W związku z tym ta kwota będzie od 1 września podstawą obliczenia wysokości wsparcia udzielanego firmom i bezrobotnym. Jest ona niższa od poprzedniej podstawy, która wyniosła 3316,38 zł.

 

Firma zatrudniająca bezrobotnego na podstawie umowy zawartej na początku września otrzyma maksymalnie 19,1 tys. zł (3197,85 zł x 6). Jest to o 800 zł mniej niż obecnie (19,9 tys. zł).

 

Źródło: Gazeta Prawna

 

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Niższe składki ZUS dla przedsiębiorców z niskimi dochodami od 01-01-2019
2018-09-07   Z nowych regulacji skorzystają od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy, których przychody w 2018 r. nie...
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Założyciele Wellton
Małgorzata Mazur

Prezes spółki. Magister filologi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwent Akademii Ekonomicznej w zakresie rachunkowości i finansów. Posiada certyfikat Ministerstwa Finansów nr 27520/01. Przed założeniem własnej firmy przeszła przez wszystkie szczeble kariery w dużych firmach i koncernach. Działając kilka lat na rynku stworzyła ze wspólnikiem firmę, gdzie może realizować swoją pasję- stworzenie nowoczesnego, prężnego biura rachunkowego, gdzie panuje przyjacielska atmosfera, a każdy z pracowników, realizując własne ambicje, wspólnie buduje nową jakość. Jako była tancerka, chętnie ćwiczy. Jej ulubione zajęcia to body pump oraz cycling. Realizuje też swoje pasje tworzenia we własnym ogrodzie.

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.