Świadczenie urlopowe

Świadczenie urlopowe - do wysokości limitu

 

Przypomnijmy, że pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku mniej niż 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, mogą tworzyć ZFŚS lub mogą wypłacać świadczenie urlopowe. Jeśli w danej firmie na podstawie regulaminu jest wypłacane świadczenie urlopowe, wysokość tego świadczenia nie może przekroczyć wysokości odpisu podstawowego odpowiedniego do danego rodzaju zatrudnienia pracownika (art. 3 ust. 4 ustawy o ZFŚS). Pracodawcy mogą według własnego uznania kształtować wysokość świadczenia urlopowego. Świadczenia te nie mogą przekroczyć określonych limitów, ale mogą być ustalone w niższej wysokości.Kwota świadczenia urlopowego nie została zwolniona od podatku, więc stanowi przychód podlegający opodatkowaniu.Wartość świadczenia urlopowego stanowi dla firmy koszty uzyskania przychodów pod warunkiem, że wypłacając je nie naruszy przepisów ustawy o ZFŚS.

 

Żródło: firma.egospodarka.pl

 

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.