Wadliwy towar nie musi być tańszy

Sprzedawca nie musi obniżać ceny wadliwego towaru - tak jednogłośnie zdecydował w czwartek (05.08.2010 r.) Sejm.

 

Nowelizacja zmniejszy obciążenia biurokratyczne przedsiębiorców i urzędników (inspekcji i organów skarbowych). Znosi bowiem obowiązek określania szczegółowej charakterystyki jakościowej towaru lub usługi i obniżenia cen w przypadkach, gdy towar nie ma wymaganych w tej charakterystyce cech, albo gdy ma wady - np. uszkodzenie albo mniejszą ilość, masę lub objętość towaru.

 

Ministerstwo Finansów, które przygotowało nowe przepisy, argumentowało w uzasadnieniu projektu, że przepis nakazujący zmianę ceny towaru, gdy towar ten nie posiada cech określonych w charakterystyce jakościowej, jest nieprecyzyjny - informuje PAP.

 

Według resortu, urzędnicy kontrolujący sklepy i tak nie mają podstaw do określenia, w jakim stopniu brak cech określonych w charakterystyce miałby się przełożyć na obniżkę ceny.

 

Źródło: egospodarka.pl

 

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.