Wydatki na zdrowie mogą być kosztem podatkowym

03-10-2014

 

Pracodawca, który finansuje pracownikom nieobowiązkowe badania krwi, może wydatki na ten cel uwzględnić w kosztach podatkowych – potwierdził dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

         

          Badania nie wynikały z umów o pracę czy przepisów bhp. Przedsiębiorca we wniosku o interpretację napisał, że finansując je, zamierzał ustalić, jakie są przyczyny ogólnego osłabienia i braku koncentracji pracowników. Uważał, że wydatków na badania nie może potrącić, ponieważ nie miały bezpośredniego związku z przychodami firmy ani z wydajnością pracy zatrudnionych. Izba skarbowa uznała, że skoro wyniki badań mogą służyć poprawie zdrowia pracowników, to związek z przychodami przedsiębiorstwa istnieje. Dlatego wydatki na ten cel mogą być uwzględnione w kosztach.

Źródło: Interpretacja dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 11 września 2014 r.

 

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.