Zaległości ZUS na raty

11-05-2015

Prezydent podpisał nowelę ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych - główna zmiana polega na dopuszczeniu odroczenia terminu płatności albo rozłożenia na raty całej zaległości dłużnika z tytułu składek na ubezpieczenie, w tym także należności finansowanej przez osobę ubezpieczoną. Obecnie ZUS może na wniosek płatnika składek (dłużnika) odroczyć termin płatności składek albo rozłożyć spłatę na raty wyłącznie należność z tytułu składek finansowanych przez płatnika - i możliwość ta nie dotyczy składek finansowanych przez ubezpieczonych. Dotychczas płatnik, który chciał zawrzeć układ ratalny lub skorzystać z odroczenia terminu płatności składki musiał przed zawarciem umowy dokonać opłacenia części składki finansowanej przez ubezpieczonego - to w wielu przypadkach uniemożliwiało zawarcie umowy z ZUS i uratowanie firmy. Na wejście noweli w życie musimy poczekać jednak do 1 stycznia 2016 r.
  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Likwidacja kwartalnych rozliczeń VAT od 2017 roku
17-10-2016 Od 1 stycznia 2017 r. podatku VAT nie będzie można rozliczyć kwartalnie (wyjątkiem są tzw. mali podatnicy). Możliwości...
Założyciele Wellton

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.