Założenie firmy tańsze o 170 zł

12-02-2015

 

Od początku 2015 r. nie ma już obowiązku potwierdzania zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R. Takie potwierdzenie możliwe jest obecnie wyłącznie na wniosek zainteresowanego. W efekcie koszty założenia przedsiębiorstwa zmniejszyły się o 170 zł – tyle bowiem wynosiła opłata skarbowa za przeprowadzenie czynności.

W poprzednich latach każdy nowy przedsiębiorca musiał po rejestracji i przed rozpoczęciem działalności obowiązkowo złożyć do odpowiedniego urzędu skarbowego zgłoszenie rejestracyjne VAT-R. Następnie urząd rejestrował przedsiębiorcę oraz potwierdzał (VAT-5) jako podatnika VAT czynnego albo też podatnika VAT zwolnionego. Koszt czynności (opłata skarbowa) wynosił 170 zł.

Zgodnie z obecnymi regulacjami, które wprowadziło Ministerstwo Gospodarki, potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R możliwe jest tylko na wniosek zainteresowanego. Takie potwierdzenie może być wydane w dowolnym momencie, a opłata skarbowa za czynność wynosi 21 zł.

„Nie każdy rejestrujący swoją działalność takiego potwierdzenia potrzebuje. Przykładowo nie będą ich raczej potrzebować drobni przedsiębiorcy jak tynkarz, sklepikarz, malarz, itp. czy też przedsiębiorcy współpracujący przede wszystkim ze znanymi sobie kontrahentami” – tłumaczy resort gospodarki.

Złożenie zgłoszenia rejestracyjnego/aktualizacyjnego VAT przez przedsiębiorcę-osobę fizyczną możliwe jest również za pośrednictwem drogi elektronicznej – łącznie z wnioskiem o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

mp

 

źródło: www.podatli.biz.

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Niższe składki ZUS dla przedsiębiorców z niskimi dochodami od 01-01-2019
2018-09-07   Z nowych regulacji skorzystają od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy, których przychody w 2018 r. nie...
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Założyciele Wellton
Małgorzata Mazur

Prezes spółki. Magister filologi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwent Akademii Ekonomicznej w zakresie rachunkowości i finansów. Posiada certyfikat Ministerstwa Finansów nr 27520/01. Przed założeniem własnej firmy przeszła przez wszystkie szczeble kariery w dużych firmach i koncernach. Działając kilka lat na rynku stworzyła ze wspólnikiem firmę, gdzie może realizować swoją pasję- stworzenie nowoczesnego, prężnego biura rachunkowego, gdzie panuje przyjacielska atmosfera, a każdy z pracowników, realizując własne ambicje, wspólnie buduje nową jakość. Jako była tancerka, chętnie ćwiczy. Jej ulubione zajęcia to body pump oraz cycling. Realizuje też swoje pasje tworzenia we własnym ogrodzie.

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.