Zaufany profil w ZUS

Od 2011 roku osoby prywatne i mali przedsiębiorcy będą mogli założyć w Internecie zaufany profil, który pozwoli przesyłać do ZUS dokumenty drogą elektroniczną, bez potrzeby korzystania z płatnego kwalifikowanego podpisu. Profil będą mogły założyć osoby fizyczne, a także cudzoziemcy posiadający numer PESEL. Aby skorzystać z nowego rozwiązania, trzeba będzie wypełnić elektroniczny dokument znajdujący się na stronie urzędu i podpisać go elektronicznym podpisem, czyli zaufanym profilem. Dzięki temu, że profil identyfikuje nadawcę może być wykorzystywany do potwierdzania przesyłanych informacji.

 

Istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z bezpiecznego podpisu elektronicznego po założeniu konta na rządowym portalu ePUAP, wystarczy złożyć w tej sprawie wniosek w formie elektronicznej. Następnie w ciągu 14 dni należy udać się do urzędu w celu potwierdzenia swojej tożsamości na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Zaufany profil będzie ważny przez 3 lata z możliwością przedłużenia na kolejne 3 lata.

 

W przypadku złożenia nieprawdziwych lub nieaktualnych danych, jak również usunięcia konta użytkownika zaufany profil straci ważność. Sam zainteresowany także będzie mógł z niego zrezygnować.

 

Źródło: Gazeta Prawna

  • mail: info@wellton.com.pl
  • telefon: 12 357 20 42
Lokalizacja
Aktualności
Niższe składki ZUS dla przedsiębiorców z niskimi dochodami od 01-01-2019
2018-09-07   Z nowych regulacji skorzystają od 1 stycznia 2019 r. przedsiębiorcy, których przychody w 2018 r. nie...
Przez dwa miesiące fiskus wyrzucił z rejestru podatników VAT ponad 22,3 tys. podmiotów – wynika z danych Ministerstwa Finansów.
Data: 06.03.2017. W lutym, w porównaniu ze styczniem, liczba wykreślonych wzrosła...
Założyciele Wellton
Małgorzata Mazur

Prezes spółki. Magister filologi na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz absolwent Akademii Ekonomicznej w zakresie rachunkowości i finansów. Posiada certyfikat Ministerstwa Finansów nr 27520/01. Przed założeniem własnej firmy przeszła przez wszystkie szczeble kariery w dużych firmach i koncernach. Działając kilka lat na rynku stworzyła ze wspólnikiem firmę, gdzie może realizować swoją pasję- stworzenie nowoczesnego, prężnego biura rachunkowego, gdzie panuje przyjacielska atmosfera, a każdy z pracowników, realizując własne ambicje, wspólnie buduje nową jakość. Jako była tancerka, chętnie ćwiczy. Jej ulubione zajęcia to body pump oraz cycling. Realizuje też swoje pasje tworzenia we własnym ogrodzie.

Grzegorz Pstuś

Współzałożyciel Welltona oraz jego siła napędowa. Doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej dzieli się z Naszymi Klientami. Wspomaga ich w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących wyboru odpowiednich form opodatkowania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Swoim entuzjazmem oraz nietuzinkowym podejściem zdobył zaufanie ogromnej ilości przedsiębiorców. Po pracy poświęca czas rodzinie. Aktywnie spędza czas wolny zarówno w lecie wędrując po górach, jak i zimą szusując na nartach.